Duńska marka HAY pokazała się szerszej grupie odbiorców dzięki swojej ubiegłorocznej współpracy z IKEA. Powstała w ten sposób seria YPPERLING cieszy się nieustającą popularnością, dając dostęp do wysokiej klasy skandynawskiego wzornictwa w bardzo atrakcyjnych, „sieciówkowych” cenach. Nie minęło dużo czasu i możemy oglądać efekty kolejnej ciekawego mariażu brandów – tym razem do wspólnego projektowania HAY została zaproszona przez szwedzką markę COS, czyli bardziej wysmakowaną siostrę popularnej sieci H&M. Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwsza taka współpraca – duńskie studio projektowe tworzy limitowane kolekcje dla COS już od 2014 roku. Zobaczcie efekty tej interesującej kolaboracji!

HAY

Produkty sygnowane logo HAY wyróżniają się przede wszystkim szlachetną prostotą formy zastosowaną w przedmiotach codziennego użytku (przybory kuchenne i łazienkowe, tekstylia, akcesoria do przechowywania, doniczki i wazony itp.) i meblach, połączoną z nowoczesną technologią produkcji przemysłowej. Kolekcje HAY zawsze zaskakują ciekawą kolorystyką i wykorzystywanymi materiałami. Najłatwiej jest się o tym przekonać przeglądając najnowszą kolekcję stworzoną dla COS – proste, geometryczne kształty uzupełnia kontrast delikatnych szarości i bieli z wyrazistą zielenią, różem czy bordo. Wśród zastosowanych surowców dopatrzeć się można szkła, drewna, metalu, ale również tworzyw sztucznych jak silikon. Można by pomyśleć, że produkty nie mają w sobie nic specjalnego, ale właśnie w tym tkwi siła brandu HAY. Tworzą przedmioty, które uwodzą swoją prostotą i sprawiają, że więcej uwagi poświęcamy czystej formie. To rzeczy, które towarzyszą nam na co dzień, ale zaprojektowane przez duńską markę – zwracają naszą uwagę. Nie krzyczą do nas, tylko spokojnie mówią, ale siła ich głosu jest ogromna i nie sposób ją zignorować.

Poniżej prezentujemy wybrane przez nas najciekawsze elementy, jakie oferuje nam kolekcja COS x HAY. Niektóre z nich to nowości zaprezentowane przed paroma dniami, inne są dostępne w asortymencie sklepu już od pewnego czasu. Produkty można kupić w wybranych sklepach sieci COS oraz, co ważne, online, z dostawą również do Polski.

1. Mała perforowana taca, 29€

2. Zegar analogowy, 99€

3. Stojak na ręcznik kuchenny, 39€

4. Komplet 2 ściereczek kuchennych, 25€

5. Zestaw 3 geometrycznych haczyków, 29€

6. Podstawka z jesionu, 29€

7. Minimalistyczna szczoteczka do zębów, 4€ (dostępnych kilka kolorów)

8. Okrągły szklany pojemnik z pokrywką, 7€

9. Podstawka z silikonu, 19€

10. Waza z różowego szkła, 45€

11. Lampa stołowa, 125€

12. Doniczka z podstawką z mieszanki plastiku i kamienia, 12€

13. Lustro wiszące, 25€

14. Metalowy otwieracz do butelek, 12€

Zdjęcia w tekście pochodzą z materiałów prasowych